09.06.2016  - 09.07.2016

Czy słyszeli już Państwo o niedawno udowodnionej teorii fal grawitacyjnych? A o teorii strun poszerzającej oswojoną egzystencję w świecie o czterech wymiarach do prawdopodobnych dziesięciu? Przy pracy nad cyklem „Emanacje” Artur Trojanowski czerpał wedle potrzeby i uznania z każdej z nich. Jeśli wymienione terminy brzmią obco, tym bardziej zapraszamy do zapoznania się z twórczością Artura Trojanowskiego.

Jego twórczości daleko do wyspecjalizowanego wykładu. Artysta, opierając się na najnowszych odkryciach nauki, próbuje wizualizować podstawowe prawa regulujące ludzkie życie. Posługuje się abstrakcją nasuwającą luźnie skojarzenia z nurtem Colour Field Paintingoraz powidokami Władysława Strzemińskiego. Nie wymaga od widza znajomości teorii, ale wymusza pogłębioną refleksję nad obrazem – ta może stać się początkiem rozważań nad całym światem. I o to od wieków w sztuce chodzi.

Katarzyna Stolarska i Monika Krupowicz wraz z artystami zapraszają 9 czerwca o godz. 19.00 na wernisaż malarstwa Artura Trojanowskiego.