30.05.2019  - 30.06.2019

Po drugiej stronie grani / Anna Reinert

Najnowsze obrazy cenionej artystki Anny Reinert, autorki znanych ilustracji okładek Newsweeka i Dużego Formatu, będzie można obejrzeć w Stolarska / Krupowicz Gallery podczas wystawy „Po drugiej stronie grani”.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy niezwykłej, wystawy przemiany i transformacji, wystawy drogi poza życiową grań. Anna Reinert przez ostatnich 15 lat znajdowała inspirację dla swego malarstwa w żywiole geometrycznego miasta. Dzisiaj, przechodząc przez symboliczną grań swojego życia, znalazła się wśród ośnieżonych szczytów gór wysokich, które oświetlone przez słońce pod innym kątem, zaczynają wyglądać całkiem inaczej. Wystawa jest zatem także pewną refleksją na temat punktu w życiu w którym artystka się znajduje – conradowskiej smudze cienia. Tak oto góry określiły Annę Reinert na nowo jako kobietę i artystkę. W jaki sposób przepływa inspiracja, która w miejskiej architekturze pozwala ujrzeć górski krajobraz? Proszę to po prostu zobaczyć.

Anna Reinert - Ur. w 1979 roku. Absolwentka ASP w Gdańsku, dyplom z wyróżnieniem Katedry Malarstwa i Grafiki pod kierunkiem prof. Macieja Świeszewskiego. W 2018 uzyskała tytuł doktora habilitowanego sztuk w tejże uczelni. Zajmuje się malarstwem i ilustracją. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień, w tym Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury (2003), Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2006), Stypendium Prezydenta Miasta Sopotu dla Artystów (2011), konkursu Nagrody Fundacji im. Franciszki Eibisch (2004), Nagrody Gazety Wyborczej w kat. Sztuki Wizualne „Sztorm Roku” (2011). Prezentowała swoje prace na wielu wystawach w Polsce i za granicą, m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Galerii ASPN w Lipsku, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Instytucie Sztuki Wyspa w Gdańsku, Galerii Bielskiej BWA, Muzeum Architektury we Wrocławiu czy Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Obrazy Anny Reinert znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku.