23.03.2017  - 30.04.2017

Reorganizacji fikcji / Kacper Dudek

Skoro „Energia jest Wieczną Rozkoszą”, co zrozumiał angielski poeta, mistyk i bluźnierca epoki romantyzmu - William Blake, to Energia musi być Kobietą. Takiej niezwykłej Energii możecie Państwo doświadczyć, obcując z twórczością wyjątkowych artystek podczas wystawy Ona Energia” w Stolarska/Krupowicz Gallery.

Sześć doskonałych artystek, cztery archetypy kobiecej psychiki. Ile w ich twórczości odnajdziemy pierwotnej energii: Szamanki, Kochanki, Wojowniczki, Matki? Szamanka posiada intuicję i empatię. Kochanka niesie seksualność, akceptację i miłość. Wojowniczka działanie, dyscyplinę i niezależność. Matka wewnętrzny porządek i wizję. Który archetyp okaże się dominujący, a który pozostanie w uśpieniu? Tę wystawę stworzyły kobiety, ale nie wypełniły jej malarstwem kobiecym, ponieważ sztuka nie posiada płci. 

Artystki zaproponowały przekaz pod wysokim napięciem, którego źródeł należy szukać w nieświadomości zbiorowej Gustawa Junga. Bo stamtąd właśnie czerpie sztuka swoje kreacje, symbole, obrazy i wizje, które utrwala w kulturowym dziedzictwie ludzkości. 

Monika Krupowicz i Katarzyna Stolarska zapraszają na głęboki łyk artystycznego napoju energetycznego.